Google Güvenlik Açığı Bulanlara Ödül Verecek

Teknoloji aldı başını yürüdü, öyle bir noktaya geldi ki, hayatımızın merkezine oturuverdi. Hem iş hayatımız, hem de özel hayatımız tamamen teknolojiye endekslenmiş durumda. Bu denli merkezi bir kuvvet olan teknolojinin de kendi içerisinde bazı defolarının olduğunu, rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu defolar, güvenlik adı altında irdelenebilir.

google
google

Deşifre Eden Ödülü Kapar

Güvenlik, her alanda etkin olan bir sorundur. Güvenliğin yeteri kadar olmadığı herhangi bir mahalde dahi, bazı işleri yerine getirmek neredeyse imkânsız bir hal alır. Bu noktada Google devreye girdi ve kendi içinde yaşamış olması muhtemel durumların deşifre edilmesi için, tüketicilerinden yardım istedi, bununla da kalmadı üstüne para ödülü vermeyi teklif etti.

yazılım
yazılım

Bir gözün gördüğü ile başka bir gözün gördüğü her zaman farklı olur düşüncesini hayata uygulayan Google, yazılımlarında ortaya çıkabilecek güvenlik tehditlerini bulan ve bunu deşifre eden müşterilerine, özel ödül vermeyi kararlaştırdı. Böylelikle, herkesin güvenlik konusuna olan bağlılığı artacağı gibi, hoş zamanların da geçirilmesine fırsat vermiş olacaktır.

One Reply to “Google Güvenlik Açığı Bulanlara Ödül Verecek”

  1. Koskoca google bile başarısız olabiliyormuş demek. Bu hayatta herşey olabiliiyor ya 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir