Sofra Hazırlamanın Estetik Ayrıntıları

Evlerimize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve onlar için lezzetli yemekler pişirmek karşıda yer alan kişiye verdiğimiz değerin en önemli göstergesi. Onlar için hazırlayacağımız lezzetli yemekler kadar hazırlayacağımız sofra düzeni de oldukça önemli.

sofra hazırlama
sofra hazırlama

Sofra hazırlamak oldukça önemli bir sanat. Öncelikli olarak tercih edeceğiniz yemek takımının rengine uygun olarak masa örtüsünü seçebilirsiniz.

Masa örtüsünü ütülemek ve masaya eşit miktarda sermek çok önemli. İkinci adım ise yemek takımlarını doğru bir biçime sıralayarak masaya dizmek. Masanın daha şenlikli olmasını istiyorsanız sülfe ya da runner gibi farklı ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler içinde renk uyumuna dikkat etmeniz oldukça önemli.

sofra düzen
sofra düzen

Lezzetli Yemeğin Sırrı Kaliteli Sofradan Geçer

Sofranızı biraz daha çekici hale getirmek istiyorsanız bahar çiçeklerini kullanabilirsiniz. Masanın orta kısmına yerleştirebileceğiniz renkli bahar çiçekleri ile daha canlı bir masa tasarımı yaratabilirsiniz. Servisinizin sıcak, düzenli ve tam zamanında olmasına dikkat edin. Mükemmeliyetçi bir anlayış ile sevdiklerinize lezzetli yemekler kadar kaliteli ve gösterişli sofralarda sunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.