Şifa Kaynağı Kamkat Meyvesi

 Şifa kaynağı olduğu bilinen kamkat meyvesi özellikle tansiyon ve kolestrol gibi sağlık sorunlarında bu hastalıkların değerlerini düşürmede birebirdir. Portakal ve limon familyasından olan kamkat meyvesini her ne kadar  meyve grubundan olsa da kabuğu ile tüketmek çok daha faydalıdır.

kamkat meyvesi

Kokusu bergamota benzeyen kamkat meyvesi özellikle tatlı ihtiyaçlarını bastırma konusunda da birebirdirdir. Tatlı ihtiyacınızı daha sağlıklı tüketimler yaparak, meyve yiyerek karşılamanızın uzun vadede sağlığınız açısından etkisi büyük olacaktır.

 Hastalıklara Karşı Direnç Sağlar

Yararlı saymakla bitmeyen kamkat meyvesi kalsiyum açısından da oldukça zengindir. Kemik ve diş sağlığı için oldukça önemli olan bu meyve tat olarak da yenilebilirliği ön planda, lezzetli bir meyvedir.

kamkat
kamkat

Yüksek kolestrollü kişiler kamkat meyvesini düzenli olarak kullandıkları zaman, kolestrol değerlerinde uzun süreli düşüşler görürler. Kolestrol diyeti için vazgeçilmez bir besin olan kamkat meyvesini düzenli kullandığınız takdirde hastalığınıza olan etkisini mutlaka görürsünüz.

kamkatın faydaları

Aromasının değişikliği ve uyumluluğu nedeni ile reçel ya da marmelatını yaparak da tüketebileceğiniz gibi, meyve suyu olarak da tüketilebilirsiniz. Kabuğunu sevenler için kabuğuyla birlikte salata malzemesi olarak da kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir