Kilo Sorunu Olanlara İyi Davranın

Günümüz insanlarının en büyük problemi fazla kilolarıdır. Bunu sadece çeken bilir. Normal insanlar için fazla dikkate alınmayan bu durumları yaşayanlar bir hastalık olarak görüyor. Hastalık denmese de ziyadesiyle sıkıntılı bir durumdur fazla kilolu olmak. Çünkü fazla kilo sizi kısıtlı yaşama zorlar. İstediğiniz bazı şeyleri yapamama durumunuz olur.

şişman olmak
şişman olmak

Her insanın hayali daha zayıf ve fit bir vücuda sahip olmaktır. Ama kilolu olan insanlar kötü bir psikolojiye sahiptirler. Hiçbir zaman kilo veremeyeceklerini ve istedikleri, hayalini kurdukları fitliğe erişemeyeceklerini düşünürler. Bu düşünce baskıcı toplumdan geliyor. Toplumun büyük bir kesimi kilolu insanlar ile alay ediyor ve bu da onların özgüven kaybetmelerine neden oluyor.

kilolu insanlar
kilolu insanlar

Alay Etmeyin

Onlar zaten içlerinde bulundukları durumdan rahatsızdırlar. Birde üstlerine siz gitmeyin. Düşene bir tekme de siz vurmayın. Eğer siz onlara iyi davranır ve iyi yaklaşırsanız onlar da kilo verebileceklerine inanırlar. Zaten kilo vermek imkansız değildir. Bu konuda en büyük iş insanlara düşüyor. Kilolu insanlarla alay etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir