Çevrenize Pozitif Enerji Yaymanın 9 Yolu

O ünlü şiirde dediği gibi hayat kısa ve kuşlar uçuyor. Kasmaya gerek yok. O yüzden her dem pozitif olmak kimi zaman karşınızda kendini çok zeki zanneden insanlar tarafından aptallık olarak görülse bile avantajlıdır.

Siz de pozitif enerjinin gücüne inanıyorsanız o zaman aşağıdaki yazımızı okumanızda var.

  1. Gülümseyin: Gülümsemek İslam dini açısından da sevap olarak kabul edilen bir durumdur. Ne olursa olsun gülümsemekten vazgeçmeyin.
  2. Nezaket Kurallarına Uyun: Evet lütfen, hayır teşekkür ederim gibi cümleler ile iletişiminizin çok daha iyi olduğunu göreceksiniz üstelik bu size de iyi gelecek.
  3. Sarılın ve Öpün: Yo öyle önünüze her gelene değil, sevdiklerinize sarılın, sevdiğinizi hissettirin ve öpmekten kaçınmayın.
  4. Hareketli Şarkılar Dinleyin: İçinizdeki çocuğu susturmayın bugün güne Madonna ile başlayabilirsiniz.
  5. Samimi Olun: Günümüzde insanların çokça unuttuğu durumlardan bir tanesi bu ama siz samimiyeti asla elde bırakmayın
  6. Dinleyin: Hem kendinizi anlatmayın, bırakın insanlar size dertlerini tasalarını sevinçlerini anlatsın bu aynı zamanda karşılıklı güvenin de gelişmesini sağlayacaktır.
  7. Selam Verin: Tanıdığınız tanımadığınız insanlara örneğin sabah çöpleri toplayan temizlik görevlisine selam verin.
  8. Pozitif Duygular Üretin: Çevremizde yeterince negatif duygular üreten insanlar var. Siz aksini yapın ve ne olursa olsun pozitif perspektiften bakmayı deneyin.
  9. Cesaretlendirin: Çok abartmayın ama kendine güveni eksik olan insanların yapmak istediklerini yapma noktasında onlara cesaret aşılayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir